Strona główna | Linki | Katalog | Ogłoszenia | PTGEM | Subskrybcja | Ustaw startową | Do ulubionych | Poleć znajomym | Zaloguj się   
Gemmologia
Bursztyn
Gemmologia
Konserwacja
Nauka
Prawo
Prezentacje
Raporty
Relacje
Rzeczoznawstwo
Sylwetki
Technika
Technologie
Trendy
Wydarzenia

Aktualny numer
Szukaj w serwisie

Szkolenia znawców diamentów PTGem finansowane z funduszy UE Wrocław 2009/2010
Polskie Towarzystwo Gemmologiczne, Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania oraz Centrum Edukacyjne „Omega” zapraszają na szkolenia z dziedziny znawstwa diamentów jubilerskich. Szkolenia planowane na lata 2009-2010 będą całkowicie finansowane z funduszy UE.
     Polskie Towarzystwo Gemmologiczne od 2005 roku organizuje szkolenia z dziedziny diamentów jubilerskich i kamieni szlachetnych w całości finansowane z funduszy Unii Europejskiej. PTGem jako jedyna organizacja branży jubilerskiej w Polsce szkoli bezpłatnie gemmologów – znawców i rzeczoznawców diamentów oraz kamieni szlachetnych i ozdobnych. W latach 2005-2008 liczba absolwentów naszych szkoleń wyniosła 120 osób. Proedukacyjne działania PTGem (sprawy merytoryczne, nauczanie) będą kontynuowane w kolejnych latach we współpracy z Szkołą Wyższą Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu (organizacja, management) oraz Centrum Edukacyjnym „Omega” (logistyka, finanse, księgowość). Szkolenia będą prowadzić wykładowcy o wieloletniej praktyce zawodowej, absolwenci renomowanych centrów i instytutów gemmologicznych: DGemA (Idar-Oberstein, Niemcy), HRD (Antwerpia, Belgia) i GIA (Santa Monica, USA). Niezmiernie cieszy fakt, że tak ważną i odpowiedzialną dziedziną z zakresu jubilerstwa zaczęły zajmować się szkoły wyższe kształcące absolwentów na poziomie uniwersyteckim. Szkolenia prowadzone przez kompetentne osoby na wysokim poziomie merytorycznym są bowiem zawsze gwarancją wiedzy, wykształcenia i etyki zawodowej rzeczoznawców jubilerskich, a także zapowiedzią porządkowania i profesjonalizacji rynku szkoleń gemmologicznych i jubilerskich w Polsce.
     Wszystkich zainteresowanych zapraszamy więc na szkolenia gemmologiczne „Badanie, identyfikacja i wycena diamentów jubilerskich w oparciu o nowe zasady obowiązujące w krajach UE”, które będą organizowane we Wrocławiu na przełomie lat 2009/2010. Niezaprzeczalną zaletą projektu jest jego całkowite finansowanie przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

kontakt i informacja:
Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych
i Zarządzania
ul. Drobnera 5, 50-257 Wrocław
tel. (071) 791 77 22, 791 77 33
fax. (071) 322 33 03
www.swraiz.pl
e-mail: secretariat@swraiz.pl


FOT.G.Tomaszewski
Nowi rzeczoznawcy diamentów PTGem.
     W dniu 28 czerwca 2008 roku w Centralnym Ośrodku Kształcenia Gemmologów Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego w Warszawie odbył się egzamin kwalifikacyjny dla kandydatów na rzeczoznawców diamentów jubilerskich.
     Egzamin zorganizowały wspólnie Polskie Towarzystwo Gemmologiczne i Zakład Gemmologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach procesu dostosowywania rzeczoznawstwa gemmologicznego w Polsce do standardów obowiązujących w większości krajów Unii Europejskiej. Do egzaminu przystąpili kandydaci legitymujący się zdaniem egzaminu po ukończeniu specjalistycznego szkolenia w zakresie znawstwa diamentów jubilerskich organizowanego przez PTGem w latach 2006-2007 oraz udokumentowali swoją co najmniej dwuletnią praktykę w zawodzie związanym z branżą jubilerską. Pomyślne zdanie egzaminu było niezbędnym warunkiem do uzyskania przez kandydata uprawnień do wykonywania rzeczoznawstwa i używania tytułu rzeczoznawcy diamentów PTGem. Poniżej przedstawiamy wykaz osób, które w wyniku egzaminu takie uprawnienia uzyskały:
     Jurowicz Ewelina, Kozubowicz Rafał, Lachowski Piotr, Muraszkowski Mirosław, Myśliwiec Elżbieta, Tomaszewski Grzegorz, Topór-Suchodół Dorota, Waleszkiewicz Ryszard, Witkowski Marek, Wójcik Zbigniew.
     Redakcja „RynkuJubilerskiego.pl” życzy wszystkim uprawnionym powodzenia w pracy zawodowej.

[ drukuj ]


Źródło wiadomości:
3(6)




Wydawca    Redakcja    Prenumerata    Reklama    Pomoc    Polityka prywatności    
Wszelkie prawa zastrzeżone.